Funkcjonowanie banków

Funkcjonowanie banków

Ze względu na bardzo ważną rolę, jaką odgrywają w gospodarce banki, ich funkcjonowanie musi być kontrolowane przez państwowe instytucje. Dzięki temu, możliwe jest zapobieganie rozregulowaniu gospodarki oraz reagowanie w przypadku nadchodzącej upadłości. Dzięki zewnętrznej kontroli i stosowaniu gwarancji względem banków możliwe jest swobodne i bezpieczne korzystanie z ich usług przez obywateli. Niemniej jednak, aby banki mogły prowadzić przynoszącą im zyski działalność, muszą dokładnie przyglądać się komu, przykładowo, udzielają kredytu.

audyty informacji audyt bezpieczeństwa informacji audyty bezpieczeństwa informacji Największe spółki w Polsce zyskują na rynku

To właśnie dlatego przy staraniu się o pożyczkę hipoteczną musimy przedstawić nie tylko dochody, ale i schemat naszych comiesięcznych wydatków. W przypadku masowego udzielania kredytów nieodpowiednim osobom może dojść do upadłości banków i przejmowania hipotek, czego przykład mieliśmy na początku obecnego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które dostały odmowną decyzję w sprawie kredytu, często szukają alternatywnych źródeł pieniędzy, zwłaszcza, jeśli chodzi o stosunkowo niewielkie kwoty. Jednym z takich źródeł mogą być parabanki, oferujące tak zwane chwilówki, czyli pożyczki gotówkowe na niewielki okres czasu. Największym niebezpieczeństwem takich pożyczek jest to, że są one bardzo wysoko oprocentowane. Nierzadko dochodzi do sytuacji, że aby spłacić raty trzeba zaciągać następny kredyt. Dlatego też zawsze należy bardzo dokładnie czytać umowy o pożyczkę czy kredyt zanim się ją podpisze, a w ramach wątpliwości poradzić się osoby bardziej od nas doświadczonej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *