Funkcjonowanie banków

Krystyna

Ze względu na bardzo ważną rolę, jaką odgrywają w gospodarce banki, ich funkcjonowanie musi być kontrolowane przez państwowe instytucje. Dzięki temu, możliwe jest zapobieganie rozregulowaniu gospodarki oraz reagowanie w przypadku nadchodzącej upadłości. Dzięki zewnętrznej kontroli i stosowaniu gwarancji względem banków możliwe jest swobodne i bezpieczne korzystanie z ich usług przez obywateli. Niemniej jednak, aby banki mogły prowadzić przynoszącą im zyski działalność, muszą dokładnie przyglądać się komu, przykładowo, udzielają kredytu.

Największe spółki w Polsce zyskują na rynku

To właśnie dlatego przy staraniu się o pożyczkę hipoteczną musimy przedstawić nie tylko dochody, ale i schemat naszych comiesięcznych wydatków. W przypadku masowego udzielania kredytów nieodpowiednim osobom może dojść do upadłości banków i przejmowania hipotek, czego przykład mieliśmy na początku obecnego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które dostały odmowną decyzję w sprawie kredytu, często szukają alternatywnych źródeł pieniędzy, zwłaszcza, jeśli chodzi o stosunkowo niewielkie kwoty. Jednym z takich źródeł mogą być parabanki, oferujące tak zwane chwilówki, czyli pożyczki gotówkowe na niewielki okres czasu. Największym niebezpieczeństwem takich pożyczek jest to, że są one bardzo wysoko oprocentowane. Nierzadko dochodzi do sytuacji, że aby spłacić raty trzeba zaciągać następny kredyt. Dlatego też zawsze należy bardzo dokładnie czytać umowy o pożyczkę czy kredyt zanim się ją podpisze, a w ramach wątpliwości poradzić się osoby bardziej od nas doświadczonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Popularność parabanków

Chociaż eksperci przestrzegają przed korzystaniem z usług parabanków, a media co jakiś czas donoszą o oszukanych klientach takich instytucji, parabanki wciąż istnieją i przyciągają nowych klientów. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim, wiele osób wciąż nie jest świadomych różnicy między parabankami, a bankami. A przecież to tylko te drugie podlegają […]