Od czego zależy naliczanie emerytury?

Krystyna

Wartość naszej emerytury jest zależna od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas jej obliczania. Przede wszystkim bardzo ważny jest czas pracy. Warto nadmienić, że wliczają się do niego również studia, z czego pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę. Im dłużej jesteśmy aktywni zawodowo, tym wyższa będzie nasza późniejsza emerytura. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy zawodową sferę naszego życia. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zawsze nasza praca jest wliczana do emerytury. Wszystko bowiem zależy od rodzaju umowy, którą podpisaliśmy z danym zakładem pracy. Jeśli jest to umowa o dzieło, niestety, nasze zarobki nie będą wliczane do przyszłej emerytury.

Najbardziej wartościowa jest oczywiście umowa o pracę, na którą chcieliby pracować wszyscy potencjalni pracownicy. Niestety, najczęściej jej podpisanie nie jest takie proste, szczególnie jeśli znajdujemy się na początku naszej zawodowej drogi. Wartość emerytury jest uzależniona nie tylko od czasu pracy, ale także od naszego wieku. Istotna jest również liczba ewentualnych urlopów wychowawczych lub chorobowych. Tak naprawdę na wysokość świadczenia emerytalnego wpływa nasza cała aktywność zawodowa, gdzie odnotowane są wszystkie nasze działania. Oczywiście wysokość emerytury jest uzależniona od naszych zarobków. Należy zatem pamiętać o tym, aby zdobyć dla siebie posadę intratną pod względem finansowym, ponieważ w przyszłości będzie to bezpośrednio wpływać na wysokość naszego świadczenia emerytalnego..

Next Post

Czynniki wpływające na cenę waluty

Podstawową wiedzą jaką musimy posiadać w sytuacji gdy chcemy zacząć grać na międzynarodowym rynku walutowym jest to co wpływa na wzrost lub spadek ceny danej waluty. Praktycznie od zawsze zauważamy