Popularność parabanków

Krystyna

Chociaż eksperci przestrzegają przed korzystaniem z usług parabanków, a media co jakiś czas donoszą o oszukanych klientach takich instytucji, parabanki wciąż istnieją i przyciągają nowych klientów. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim, wiele osób wciąż nie jest świadomych różnicy między parabankami, a bankami. A przecież to tylko te drugie podlegają regulacjom organów państwowych i są objęte funduszem gwarancyjnym, który zapewnia bezpieczeństwo ulokowanych środków. Oznacza to, że w przypadku ulokowania pieniędzy w instytucję niebędącą bankiem, nie mamy żadnej gwarancji odzyskania ich w wypadku niewypłacalności.

kosztorys naprawy samochodu - klik

Co więcej, znane są przypadki, kiedy to właściciele instytucji parabankowych uciekali za granicę kraju z pieniędzmi klientów. Niestety, wciąż dużo jest osób kuszonych przez obietnice bardzo wysokich zysków. Pamiętajmy, że tak naprawdę konta oszczędnościowe i fundusze oferowane przez wszystkie banki oferują porównywalny zysk. Jeśli więc widzimy ogłoszenie o możliwości zysków znacznie przekraczających ofertę konkurencji, powinna nam się zaświecić przysłowiowa czerwona lampka. Podobnie jest z uzyskaniem kredytu – jeśli parę banków odmówiło nam przyznania go, lepiej przyjrzeć się instytucji która nie wymaga od nas żadnych poświadczeń czy dokumentów. Może się bowiem okazać, że kredyt jest bardzo wysoko oprocentowany i nie będzie nas stać na jego spłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Bezpieczne inwestowanie

Posiadasz zapas gotówki i chcesz ją dobrze zainwestować? Pamiętaj, by przed wybraniem funduszu obiecującego bardzo wysokie zyski dokładnie sprawdzić instytucję, która go oferuje. Jeśli jest to bank, możemy być pewni, że jest to instytucja regularnie kontrolowana oraz spełniająca wymogi nałożone przez państwo. Jeśli zaś jest to parabank, to nie mamy […]