Zarządzanie swoimi pieniędzmi

Krystyna

W obecnych czasach mało kto z nas trzyma pokaźną kwotę gotówki w domu lub przy sobie. Zarządzanie naszymi pieniędzmi przekazujemy odpowiednim instytucjom, w tym bankom. To one prowadzą nasze konta, dbają o zwiększenie przechowywanych u nich oszczędności oraz udzielają nam kredytów i pożyczek. Ze względu na fakt, że wszystkie banki podlegają takim samym regulacjom i kontrolom, oferowane przez nie produkty inwestycyjne czy zasady przyznawania kredytów są do siebie podobne, a najlepsze rozwiązania przeznaczone są dla stałych klientów lub dostępne w okresach promocji.

Pamiętajmy, że nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy powierzonych bankom czuwa państwowy zewnętrzny organ, który gwarantuje odzyskanie wkładu nawet w przypadku bankructwa banku. Istnieją jednak instytucje, które nie są objęte taką gwarancją, a mimo wszystko oferują produkty podobne do bankowych. Są to parabanki, które kuszą potencjalnych klientów obietnicami wysokich zysków z lokat i funduszy inwestycyjnych oraz udzielaniem kredytów bez formalności, czasami niemal dosłownie „na dowód”. Skuszeni takimi ofertami klienci nie sprawdzają nawet zasad funkcjonowania czy dotowania takich instytucji i nierzadko przekazują im bardzo duże sumy pieniędzy. Ponieważ tamtejsze fundusze inwestycyjne działają tak jak piramidy, to, kiedy upadną jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Funkcjonowanie banków

Ze względu na bardzo ważną rolę, jaką odgrywają w gospodarce banki, ich funkcjonowanie musi być kontrolowane przez państwowe instytucje. Dzięki temu, możliwe jest zapobieganie rozregulowaniu gospodarki oraz reagowanie w przypadku nadchodzącej upadłości. Dzięki zewnętrznej kontroli i stosowaniu gwarancji względem banków możliwe jest swobodne i bezpieczne korzystanie z ich usług przez […]